15 uker, liv og hjertelyd!

Dette er som en drøm, en fin fin drøm!!

I dag er jeg 15 uker og 3 dager gravid. Jeg har kjent liv i over en uke nå, og på onsdag var jeg og datteren min til jordmor og da fikk vi høre hjertelyden til babyen. Det var skikkelig fint at jenta mi fikk være med på det, var stas for henne det – så STOLT storesøster!

Ingen plager, og føler meg i fin form. Pittelitt bekymret for blodtrykket og en eventuell svangerskapsforgifting, men får allerede nå god oppfølging, så det føles trygt. Går på forebyggende medisin – blodfortynnende, fram til uke 35. Oftere svangerskapskontroll – skal allerede tilbake om 2 uker, selv om det vanlige er kontroll en gang i mnd den første tiden.

Så nå ser vi fram mot ultralyd 26. august! Can’t wait!!

 

Reklame

12 tanker på “15 uker, liv og hjertelyd!

  1. Blir så glad på dine vegne :)
    Så bra at Em fikk være med, tror det kommer til å være positivt, at hun får være med, etter barnet er født også.

    Tenker på deg <3

  2. Får jo bare satse på at alt går bra! Flott å høre at det går så bra med sbangerskapet ellers da :D Og så håper jeg at alt er bra ellers også :)

    <3

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: